Заключний майстер-клас Ігоря Білевича і Світлани Грибан: «З молитвою за будь-яку справу»

 15 квітня 2014 року в центральній районній бібліотеці нашого міста відбувся заключний вечір, на якому були проведені підсумки майстер-класу під керівництвом Ігоря Білевича і Світлани Грибан. Про сам майстер-клас ми писали в минулій статті. Сьогодні ж було офіційне закриття суботніх майстерень, до яких глухівчани вже прикипіли серцем і руками, у прямому сенсі цього слова. Декілька субот жителі міста займалися рукоділлям, писанкарством і різьбою по дереву, а сьогодні у бібліотеці «виросло» те саме довгоочікуване дерево, на якому висять наші з вами писанки – справжній скарб для тих, хто відчуває будь-яку течію мистецтва серцем.

5ZSszE FVWY

На заході була присутня заслужена майстриня – Світлана Миколаївна Грибан, директор бібліотеки – Привалова Тамара Миколаївна, робітники бібліотеки і, звичайно, люди, які весь цей час займалися мистецтвом під наглядом шановних майстрів. Ігор Білевич, нажаль, не був присутній у залі, але і без нього його присутність відчувалася на 100%, тому що робітники бібліотеки підготували чудовий матеріал про цього видатного різб’яра, майстра своєї справи. Ігор Білевич, до речі, входить до списку видатних людей в «Енциклопедії сучасної України», том 8. Енциклопедія є в наявності в бібліотеці. Бібліотекарі згадували, як проходили його майстер-класи, і як малі хлопці, наробивши свистків, зчинили такий свист, що бібліотека вперше, мабуть, чула таке у своїх стінах.

Світлана Грибан виступила перед глядачами з дуже цікавою промовою, суть якої заключалася в тому, що: «Мистецтво – ліки від усіх ран, від самого їдкого болю». Вона згадувала, як на майстер-клас приходили цілі сім’ї, з діточками, з бабусями, і всі морально відпочивали від напружених буднів, поглинаючи творчу атмосферу на повні груди. Дійсно, коли щось робиш гарне і від душі – забувається все гірке, уповільнюється тік думок, меншає біль.

d0jhHFZjI0k

Світлана Грибан говорить, що писанки – це не яйця для Великодневих ігор в битки. Це сувенір, подарунок на красу. В давні часи, писанки на красу – з чіткими лініями, робили всього чоловік 5 на селі. Справжня писанка має ідеальні штрихи і малюнки, без єдиної похибки. Писанки Сумської області – масивні, з яскравим глибоким малюнком. Це говорить про відкриту щиру душу жителів Сіверщини. «З молитвою треба розпочинати будь яку справу, молитвою і завершувати. З писанкарством так само, як і з іншими видами мистецтва», - говорить Світлана Грибан.

У кінці заходу грамоти за найкращі писанки і за активну участь у майстер-класах отримали:

Кириченко Оксана з донькою Настею;

Рибачук Валентина;

Осьмаков Гліб;

Андрій М.;

Валуєва Тетяна.

Кириченко Оксана подякувала Світлані Грибан за те, що завдяки їй, вони з донькою вже третій рік займаються творчістю, і у них це шикарно виходить.

Зі словами подяки виступила директор бібліотеки – Привалова Тамара Миколаївна. Вона з гумором згадувала, як робітниці бібліотеки поринули у чарівний світ писанкарства, забувши про свої основні обов’язки. Гарною піснею-подарунком від Районного Будинку Культури привітала майстра і гостей вечора Таня Левада.

А ми тепер будемо натхненно чекати Великодня, і я впевнена, що цього року, жителі міста понесуть святити до церкви не просто святкові писанки. Це будуть шедеври, з легкої руки Світлани Грибан.

Марина Левандович

 


ПРИСЛАТЬ НОВОСТЬ У вас есть интересная новость? Хотите чтоб о ней узнали другие?
Присылайте ее нам и она обязательно появится на нашем сайте.