Що подивитися цієї осені?

Драма

У листопаді в кінозали нарешті ступлять два драматичних важкоатлета. «Хмарний атлас» (з 8 листопада) - спільне творіння авторів «Матриці» і «Парфумера» з заплутаним сюжетом. І «Майстер» (з 22 листопада) - зачепивша релігійні почуття саєнтологів стрічка про людину, яка заснувала новий культ.

Іменитий Олівер Стоун випускає на екрани фільм «Дикуни» (з 4 жовтня), зібравши разом Джона Траволту, Сальму Хайек, Уму Турман і Бенісіо Дель Торо, а це вже обіцяє щось цікаве. Заради хорошої гри Річарда Гіра, Тіма Рота і Сьюзен Сарандон варто поглянути на картину молодого режисера Ніколаса Джарекі «Порочна пристрасть» (з 11 жовтня 2012). І на британський фільм «Поки я жива» (з 25 жовтня) з талановитим дівчиськом Дакотою Фаннінг в ролі невиліковно хворого підлітка.

Цінителям авторського кіно

Такі фільми чекають через режисерів, широко відомих у вузьких колах, і фестивальних титулів. Каракс у фільмі «Holy Motors» (з 25 жовтня) примудрився прилаштуватися в партнери до страховиська Дені Лавана двох красунь - Єву Мендес та Кайлі Міноуг. Фільм «Полювання» (з 15 листопада) Вінтерберга зібрав призів у Каннах, а ось стрічка «Зрада» (з 1 листопада) Серебренікова пролетіла з нагородами у Венеції. Режисер «Міста Бога» пропонує посперечатися про секс і соціальну нерівність в картині «360 °» (з 1 листопада). А на «Самий п’яний округ в світі» (з 4 жовтня) підуть у кіно хоча б тому, що співавтором сценарію і композитором тут став культовий музикант Нік Кейв.

Кращі фільми в 3D

Восени будемо надягати в кінозалі окуляри переважно для того, щоб лякатися і дивитися знайомі сюжети. «Оселя зла 5» (з 13 вересня) обіцяє піднести не тільки знайому зомбі-м'ясорубку, але й драматичну історію головної героїні, яка намагається захистити дитину. Яку дитини? Побачимо.

Тиждень потому спробуємо розібратися, що ж такого нового привніс в рімейк «Судді Дреда» (з 20 вересня) британський режисер Піт Тревіс і чим зірка «Зоряного шляху» Карл Урбан краще Сталоне. В середині осені трійця акторів - Керрі-ЕннМосс («Матриця»), Шон Бін («Попутник») і досвідчений Малькольм Макдауелл спробують заманити глядача на довгоочікуване продовження хоррора «Сайлент Хілл 2» (з 25 жовтня).

Фільми жахів

Вже згаданий вище «Сайлент Хілл 2» залишається у фаворитах сезону в жанрі жахів. А далі суцільні «касетні скандали»: альманах «З / Л / О» (з 6 вересня), переплюнувший «Дзвінок» за кількістю тих, що вбивають відеоплівок, і «Сіністер» (з 4 жовтня), в якому герой Етана Хоука виявить запис, зроблений незадовго до вбивства його сім'ї. Обожнювачам ужастиків також пропонується оцінити фільм «Будинок в кінці вулиці» (з 11 жовтня), над сюжетом якого попрацював сценарист «Термінатора 3» Джонатан Мостоу.