Вибираємо крісла для офісу

Поговоримо про кріслах для офісу. Це особлива каста крісел, це крісла, призначені для роботи. Це крісла – робочий інструмент. Спробуємо зрозуміти їх призначення і функції. Уявимо собі офіс, це комп'ютерні столи шафи, тумби і комп'ютерні крісла, ну і природно співробітники, що населяють дане приміщення. Вони основні користувачі робочого інструменту під назвою – офісне крісло.
Для зручності визначимося в термінах: робочі столи, вони ж комп'ютерні столи, оскільки зараз вже не існує, напевно, офісів в яких не використовуються комп'ютери, ну і відповідно офісні крісла, вони ж комп'ютерні крісла.
 
Ми говоритимемо про офісні крісла як цілісну категорію крісел. Наприклад, крісло керівника - це теж офісне крісло, але досить спеціалізоване. Крісло керівника – це окрема тема, про яку ми поговоримо в наступних матеріалах. Тому зараз говоритимемо про всю категорію – офісні крісла.
 
Співробітник офісу – це людина, яка проводить велику частину свого свідомого життя, сидячи на кріслі за столом. Це так, простий підрахунок свідомого часу протягом життя, показує, що людина проводить на роботі велику частину життя.
 
Ви лише представте частину життя на кріслі за столом, втупившись в екран монітора, трохи сумно, але така статистика, нічого не поробиш. Якщо змінити цей порядок не представляється можливим, то зробити його приємнішим можливо. Треба зробити своє робоче місце максимально зручним і комфортним. Погодитеся провести частину життя в зручному і комфортному місці, це звучить приємніше.

Одним з найважливіших чинником комфорту за робочим столом, є офісне крісло. Адже саме з ним знаходиться в постійному контакті наше тіло, ми сидимо на кріслі, і від нього залежить наскільки нам зручно і добре. До речі від цього залежить і працездатність, людина, якій зручно на робочому місці, виконує свою роботу набагато ефективніше людей обділених в даному аспекті.

Як же визначити зручність?
 
Ну, напевно, зручність і комфорт, це досить суб'єктивні показники, але у випадку з офісним кріслом треба бути обережним. Звичайне крісло вибирають таким чином - сідають на запропонований зразок і, прислухаючись до власних відчуттів, намагаються вибрати крісло.
 
У випадку з офісним кріслом це не зовсім правильно, пробуючи крісло, ми сидимо на нім дуже короткий час, який не дозволяє досить правильний протестувати запропонований зразок. В результаті сидячи на новенькому кріслі, яке в салоні здавалося зручним, ми розуміємо, що у нас затікають ноги, а підлокітники б'ються об кришку письмового столу, поступово наводячи його в непридатність. Річ у тому, що наш організм не призначений для довготривалого сидіння на одному місці, і необхідно при виборі крісла звертати увагу на специфічні деталі, такі як підлокітники, чи регулюються вони, чи зручно розташовані, чи не пережимає при сидінні на даному кріслі підколінний простір, чи зручна спинка і так далі

Треба точно взнати наявність спеціальних механізмів, їх призначення і спробувати ними скористатися. Уважно віднестися до габаритних розмірів пропонованої моделі, наскільки вони змінюються, наприклад, при включеному механізмі гойдання. У деяких моделях крісел пропонуються різні типи коліщаток, призначені для різних варіантів підлоги.
 
Все це украй поважно при виборі крісла для офісу і обов'язкове правило - не бійтеся потривожити консультантів і не покладайтеся лише на себе. Якщо ви не професіонал і не знаєте особливостей даного продукту, краще всього отримати консультацію у підготовленої людини. І лише ретельно зваживши все за і проти, можна придбати необхідне офісне крісло. Крісло, придбане таким чином, я думаю, не підведе свого власника довгі роки і створить необхідну зручність і комфорт на робочому місці.