Уроки морської логістики. Перевозимо вантаж морським транспортом

Морські контейнерні перевезення - один з найдавніших способів транспортування вантажів. Морські перевезення займають 90 % всієї світової торгівлі. Сьогодні по світу курсує понад 100 тисяч торгових суден, що перевозять найрізноманітніші товари, будь-якого розміру і ваги.

Хочете замовити партію товару з Китаю чи США без посередників, але не знаєте, як це ефективно організувати? Про всі "за" і "проти" перевезення вантажів за допомогою морського транспорту розкажуть фахівці компанії ТзОВ «Кий Авіа Карго», визнаного лідера на ринку вантажоперевезень України.

Морські контейнерні перевезення

На сьогоднішній день, як і сотні років тому, саме перевезення вантажів морем вважається одним з найбільш ефективних і доступних способів транспортування. Це зрозуміло, адже в світі налічуються сотні портів, а сучасні вантажні судна дозволяють транспортувати будь-який вантаж, незалежно від розміру, габаритів або кількості. Ну і, звичайно ж, відстань тут особливої ​​ролі не грає.

Проте зручність і економічна ефективність морських вантажоперевезень супроводжується складністю в логістичному плані. Перевезення вантажів морським транспортом - штука не проста, і вимагає від оператора ретельності і чималого досвіду. Крім того, океанські вантажні судна часто не мають можливості пришвартуватися в потрібному порту, адже не всі порти пристосовані до їхніх габаритів. Тому використовуються менші кораблі-посередники між причалом і вантажним судном. Такі деталі суттєво впливають на кошторис перевезення та його тривалість, а, отже, всю логістику слід передбачити заздалегідь.

"Однією з найбільш складних частин морських перевезень є доставка вантажу до самого місця призначення, - розповіли нам в ТзОВ «Кий Авіа Карго». - Адже транспортування морським транспортом закінчується в порту, далі вантаж слід перевезти замовнику відповідним транспортом. Звичайно, багато компаній, через відсутність у них сухопутного транспортного відділу, перекладають ці турботи на самого клієнта. Тому слід бути обережним, і заздалегідь з'ясувати всі умови. Краще довіритися професіоналам з тривалою історією роботи на ринку вантажних перевезень".

До витрат під час транспортування входять фрахт, портове завантаження-розвантаження товару, різноманітні імпортні, портові або маякові збори, зберігання вантажу, різні надбавки і багато іншого. Власник вантажу не може відмовитися від оплати зборів, адже власник судна має повне право не віддати товар до повного погашення боргу. Щоб не упустити нічого важливого при складанні кошторису, просто поцікавтеся у компанії-перевізника щодо "ефективної вартості перевезення". У ній зібрані всі необхідні збори при транспортуванні морським транспортом.

Не забувайте, що тривале перебування вантажу в порту тягне за собою додаткові витрати. Тому кращий варіант - коли всі документи в порядку, а перевізник має досвід роботи з митними органами, і розмитнення відбудеться максимально оперативно.

Так, перевезення вантажів морським транспортом має свої недоліки. Воно займає більше часу ніж авіаперевезення, і вимагає чималої майстерності в логістиці. І все ж вони залишаються найбільш економічно вигідним способом транспортування. Так що головна порада: для того, щоб отримати максимальну економію від морського транспорту, слід скрупульозно підійти до вибору компанії-перевізника. Довіряйте професіоналам!