Чим і як декорують стіни сучасні сумчани

Останнім часом сумчани приділяють дедалі більше уваги оформленню своїх інтер’єрів, намагаючись зробити їх по-справжньому стильними. При цьому далеко не всі використовують екзотичні способи, обходячись тим, що пропонують більшість виробників. Отже, які саме матеріали найчастіше використовують жителі Сум?

Фарба

Фарбування стін залишається одним з найбільш поширених способів оздоблення стін. Безліч кольорів дозволяє пристосувати стіни до будь-якого дизайну, а широкий вибір фарб з різними характеристиками – адаптувати їх до потреб конкретного інтер’єру. Зазвичай до кожного приміщення підбирається «своя» фарба:

  • сухі кімнати (вітальні, спальні) фарбують звичайними акриловими фарбами, які гарно покривають поверхню, еластичні та мають хорошу адгезію до основи;

  • для вологих приміщень, таких як кухні та ванні кімнати, вибирають латексні фарби, стійкі до вологи, бруду та стирання;

Зазвичай фарбу використовують практичні люди або ж ті, хто часто прагне змін, адже вона дає можливість безліч разів змінювати приміщення, експериментувати з кольором та швидко і економно змінювати характер інтер’єру.

Шпалери

Шпалери – ще один чи не найпопулярніший варіант оформлення кімнати. Існують різні типи шпалер: від звичайного паперу до вінілових і навіть 3D. Матеріал підбирається залежно від приміщення:

  • на кухні краще підходить вініл (шпалери, що миються) – це дуже зручно, оскільки стіни в будь-який час можна очистити від нагару й інших забруднень;

  • для ванної (варіант для сміливих) вибирають вологостійкі, інакше матеріал вбере вологу, і шпалери можуть відшаруватися, крім того, є ризик появи грибку;

  • у дитячій є кілька варіантів: паперові, що миються та з легкого паперу (щільністю до 110 г/м3), обидва варіанти найбільш економні, враховуючи «сюрпризи» від найактивніших членів сім'ї – так чи інакше незабаром їх доведеться клеїти знову;

  • у вітальні чудово виглядають рідкі шпалери, флізелінові, текстиль, фото- та 3D-шпалери, і той чи інший варіант залежить від дизайну та особистих уподобань.

Каміння

Задоволення не з дешевих – не так ціна матеріалу, як вартість роботи, адже самотужки його покласти важко. Але він того вартий. Зазвичай декоративним камінням оздоблюють окрему стіну, фрагмент на ній або ж виділяють архітектурні елементи (арки, каміни, колони тощо).

Керамічна плитка

Найчастіше її використовують на кухні й у ванній, оскільки вона чудово захищає стіни. Однак, останнім часом настінна плитка потрапляє і в інші приміщення – наприклад, у вітальню та спальню. Оскільки вона доступна у цікавих дизайнах і кольорах, легко знайти щось, що відповідає особистому смаку й додає індивідуальності всьому інтер’єру.

Звичайно, це не всі можливі варіанти. Ми обрали найбільш поширені та прийнятні за ціною, що дозволяють проявити свою індивідуальність.